Märkasin just, et eelmise nädala ülesanne sai samuti postitatud üheksanda loengu nime all, tegelikult oli see siiski antud aine järgi kaheksas.
Sel nädalal kirjeldan oma kogemuse mõne vaba tarkvara toote kasutamisega.
Täpselt dekaad tagasi istusin õnnelikult Windows Millennium otsas ja ootasin, millal saaks XP-le üle minna. Tol ajal vaba tarkvara ei huvitanud, olgugi, et näppu sattunud Arvutimaailma ajakirjast võis lugeda mitmeid teemakohaseid tekste nimetatud valdkonnas. Olukord muutus 2002. a esimeses pooles, kui minust üle 15 aasta vanem tuttav arvutifanaatik hakkas tutvustama erinevaid Linuxi vabu distrosid ning neid mulle plaadile kõrvetama (siiani seisavad nurgas). Viimaks pakkus välja riskivaba variandi -- CD-lt boot'itava Knoppix Linuxi.
Esimesel kasutusel häiris enim kellade ja vilede puudumine, kuid funktsionaalsus oli hämmastav. CD-ketta suurusele mahule oli pandud suur hulk kõikvõimalikke rakendusi, sh tekstiredaktor ja isegi mängud.
Teise kogemusena kirjeldan juhtumit möödunud aastast, kui tööl vahetati arvutis paiknev PowerPoint Viewer välja vabatarkvaralise Open Office'i vastu. Tekkis vajadus aegajalt jooksvaid slaide muuta ning mugavam oli teha seda kohapealses arvutis. Põlisele Office'i kasutajale tundus see esiotsa harjumatu, kuigi sarnasusi on üsna palju. Peale mõningast pusimist õnnestus saavutada üsnagi võrdväärne tulemus. Selgelt ja arusaadavalt on MS-i toodet rohkem lihvitud.
Kuulun senini vähemuse hulka, kes kasutab IE-d ja seetõttu oma Mozilla kogemusi ei jaga. :)
No comments:
Post a Comment